Strona główna » Opinie

Opinie o firmie Grast&MTB

Dowiedz się, za co cenią nas nasi klienci

Poznaj opinie naszych Klientów, dla których wykończyliśmy mieszkanie lub dom „pod klucz”. Dowiedz się, co Klienci cenią we współpracy z nami, co im podobało i dlaczego oceniają pozytywnie swoje doświadczenie.

Dołącz do grona naszych wymagających i zadowolonych Klientów.

Referencje klientów

Witam

Dziękuję za współpracę i oceniam ją wysoko

Szczególnie Pani Architekt za ciekawą aranżację i Panu Maciejowi za pomoc i cierpliwość

Pozdrawiam

Inwestor, dla którego zrealizowaliśmy kolejne mieszkanie przeznaczone na wynajem

Firma Grast&MTB Designer zrealizowała dla mnie remont generalny starego mieszkania na Pradze. Nie było to łatwe, bo był kłopot z lepikiem pod starym parkietem i znaleźliśmy starą żeliwną rurę w łazience, ale ekipa poradziła sobie z tym. Architektka potrafiła dobrze doradzić (i jak nasze pomysły nie były najlepsze potrafiła wytłumaczyć czemu i pokazać lepsze opcje, co też doceniamy : ) ), efekt końcowy na żywo robi o wiele większe wrażenie niż na wizualizacjach. Dodatkowo, meble są zaprojektowane specjalnie pod to czego potrzebowałem i w takim układzie jak chciałem, mimo ograniczonej przestrzeni, wszystko się mieści. Łazienka w mieszkaniu była bardzo mała, więc obawialiśmy się że będzie problem z miejscem, ale dzięki kabinie ze składanymi drzwiami udało się zmieścić pralkę, szafkę, i nawet nie jest ciasno.

 

Pan Jakub, dla którego zrealizowaliśmy remont generalny mieszkania w kamienicy z lat 50-tych

Kilka miesięcy temu firma GrastMTB Designer zrealizowała dla mnie wykończenie pod klucz niedużego mieszkania przeznaczonego na wynajem. Poza pakietem zdecydowałem się na zamówienie zabudów na wymiar. Śmiało mogę ich polecić, kontakt z architektem i koordynatorem na bieżąco. Nie było opóźnienia, a drobne zgłoszenia reklamacyjne ogarnęli od ręki.

Pan Mariusz, właściciel malej kawalerki na wynajem

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Grast & MTB. Prace szły sprawnie i bezproblemowo, terminy były zachowane zgodnie z harmonogramem, wszelkie nasze uwagi były szybko rozwiązywane, szczególnie chwalimy sobie współpracę z Panem Maciejem, który nadzorował prace budowlane- pełen profesjonalizm i świetny kontakt od początku do końca projektu. Polecamy firmę Grast & MTB, końcowy efekt wykończenia mieszkania jest dla nas satysfakcjonujący.

Krystyna i Mariusz

Rzetelni profesjonaliści. Projektantka po krótkiej serii spotkań zaprojektowała dokładnie to co nam się marzyło, dodając sporo własnych pomysłów, które dzisiaj upraszczają nam życie. Po ustaleniach faktycznie są samodzielni, nie wymagają wkładu, wsparcia ani kontroli. Wszystko było realizowane na wysokim poziomie – nawet w rzadkich przypadkach gdzie mieliśmy (drobne) zastrzeżenia przy odbiorze – zostały zlikwidowane bez większej dyskusji. Mieszkamy od 10 miesięcy i nie mamy powodu do narzekań, a wiele rzeczy zwyczajnie nas cieszy. Polecilibyśmy przyjaciołom bez chwili zwątpienia. Jeśli cokolwiek mogłoby być przedmiotem zastrzeżeń to przekroczenie terminu oddania w stosunku do umówionego, ale umiarkowane problemy z terminowością są w pewnym stopniu oczekiwane w tej branży. 😉 Ogólnie efekt był warty ceny, a współpraca była autentycznie przyjemna.

Klient z Warszawy

Wykończenie mojego pierwszego mieszkania powierzyłam firmie Grast & MTB Designer i nie zawiodłam się. Mimo drobnych trudności i sporów na etapie projektu, współpraca przebiegała wzorowo. Wysoka kultura osobista pana Marcina oraz kompetencja, życzliwość i troska o detale kierownika budowy pana Marka zasługują na najwyższe uznanie. Roboty budowlane i wykończeniowe prowadzone były w najwyższym standardzie. Ukłony dla dla ekipy pracowników! Mieszkanie zostało wykończone pięknie, zgodnie z moimi oczekiwaniami. Jeszcze raz dziękuję i polecam wszystkim usługi tej firmy.

Pani Katarzyna z Gdańska

Firma wykończeniowa, z którą miałem przyjemność współpracować, zasługuje na pełne uznanie. Terminowość to jedna z jej największych zalet – prace zostały wykonane zgodnie z ustalonym harmonogramem, co znacząco ułatwiło mi planowanie. Wysoki poziom współpracy odzwierciedlał się nie tylko w profesjonalizmie pracowników, ale także w elastyczności firmy w dostosowywaniu się do moich potrzeb i oczekiwań. Co więcej, super kontakt z klientem był priorytetem – zawsze mogłem liczyć na szybkie odpowiedzi na moje pytania i sugestie. Polecam tę firmę każdemu, kto poszukuje solidnego wykonawcy do prac wykończeniowych.

Pani Justyna z Gdańska

I have only great things to say about me co-operation with team at Grast &MTB… I’ve refurbished few apartments in past but this one the most seamless and stress free experience I’ve had. Mrs Kamila is the most professional individual… understood from day 1 that for somebody leaving abroad online communication is key and was able to adapt to my schedule. And the best, I’ve visited Grast & MTB team only once in person and seen my flat live only before and after works… and it was looking better than on photos. THANK YOU SO MUCH!

Mam same wspaniałe rzeczy do powiedzenia na temat mojej współpracy z zespołem Grast &MTB… W przeszłości remontowałam kilka mieszkań, ale to było najbardziej bezproblemowe i bezstresowe doświadczenie, jakie kiedykolwiek miałam. Pani Kamila to najbardziej profesjonalna osoba… od pierwszego dnia zrozumiała, że ​​dla kogoś wyjeżdżającego za granicę komunikacja online jest kluczowa i potrafiła dostosować się do mojego grafiku. A co najlepsze, ekipę Grast & MTB odwiedziłem tylko raz osobiście, a moje mieszkanie widziałam na żywo dopiero przed i po pracach… i wyglądało lepiej niż na zdjęciach. BARDZO DZIĘKUJĘ! 

Klientka z Anglii

Firma Grast & MTB Designer (filia w Gdańsku) zajęła się kompleksowym wykończeniem naszego mieszkania, które kupiliśmy w stanie deweloperskim.
Po ustaleniu szczegółowego zakresu i uzgodnieniu z Panią projektant rozwiązań i materiałów wykończeniowych, przystąpiono do realizacji.
Prace przebiegały w dobrym tempie, a efekt końcowy w pełni nas usatysfakcjonował po względem jakości dobranych materiałów jak i wykonania robót.
Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego i cieszymy się z naszego nowego mieszkania.
W pełni możemy polecić firmę Grast & MTB Designer.

Pan Waldemar z Gdańska

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Grast & MTB. Prace szły sprawnie i bezproblemowo, terminy były zachowane zgodnie z harmonogramem, wszelkie nasze uwagi były szybko rozwiązywane, szczególnie chwalimy sobie współpracę z Panem Maciejem, który nadzorował prace budowlane- pełen profesjonalizm i świetny kontakt od początku do końca projektu. Polecamy firmę Grast & MTB, końcowy efekt wykończenia mieszkania jest dla nas satysfakcjonujący.

Krystyna i Mariusz

Jesteśmy osobiście bardzo zadowoleni ze współpracy, zarówno z wykonawcami jak i z architektem. Jeśli będziemy robić kolejne mieszkania, to na pewno się zdecydujemy na ponowną współpracę. Wszystko poszło bardzo sprawnie i efekt końcowy też nam się bardzo podoba, nawet przy ograniczonym budżecie. Co bardzo ważne, koordynator odbioru lokalu, sam starał się wskazać na wszystkie usterki, tak, żebyśmy byli zadowoleni i nic nie uszło naszej uwadze jak również reagował natychmiast, aby skorygować ewentualne błędy. Obsługa jednym zdaniem fantastyczna.

Inwestorka, dla której realizowaliśmy wykończenie pod klucz równocześnie 3 mieszkań na wynajem

Dziękuję za profesjonalną realizacje wykończenia mieszkania „pod klucz” i cierpliwość w jego realizacji. W szczególności podziękowania dla Pani Kamili i Pana Maćka za kierowanie pracami. Macie naprawdę solidnych podwykonawców, a kontakt i życzliwość Pana Marcina ( biały montaż + budowlanka) tylko potęgują to odczucie. Rzutem na taśmę Pan Grzegorz (stolarz) też się postarał. Dziękuję Pani Iwonie za bardzo szybką reakcję na zapłacone faktury i solidne rozliczenie. W przyszłości przy realizacji podobnych projektów pozostajemy w kontakcie, a rekomendacja dla znajomych będzie w samych superlatywach, co też rekomenduje sam wygląd mieszkania.

Pan Maciej dla którego realizowaliśmy wykończenie kawalerki z pełną zabudową meblową

Dziękuję bardzo bardzo Wszystkim, którzy brali udział w remoncie mojego mieszkania. Z całego serca dziękuję. Pozwoliliście mi Państwo spokojnie spać. Oczywiście będę Was chwalić i polecać.

Klientka z Warszawy, dzielnica Bemowo

Serdecznie dziękuje za współpracę, oczywiście zostawię opinię z 5 gwiazdkami 🙂

Klientka dla której wykańczaliśmy nieduże mieszkanie, razem z zabudowami meblowymi

Mogę w 100% polecić korzystanie z usług. Moje wcześniejsze doświadczenia w zakresie zatrudnienia ekipy, która kompleksowo zajmie się wykończeniem nie były tak przyjemne. GRAST zapewnił kilka elementów, które znacząco skróciły czas wykończenia moich 100m2. Za co szczególnie cenię współpracę:
1. Kompleksowość – projekt wnętrza + szeroki wybór materiałów wykończeniowych – mogłam marudzić, dotykać obmyślać i liczyć na wsparcie architekta
2. Zamówienie i dopilnowanie dostawy wszystkich materiałów (dodatkowo nie musiałam się martwić o kleje, fugi etc.). Po zaakceptowaniu projektu, wszystko “magicznie” znalazło się w mnie w domu. Razem z bateriami, uchwytami …..
3. Serwis – po zamontowaniu drzwi przez dostawcę, przyjechali i wyregulowali w ciągu kilku dni, nie trzeba było składać niepotrzebnych reklamacji
4. Ekipa nie narzekała! Po prostu pracowali. Wiadomo jak to często jest ……
5. No i wiedziałam ile zapłacę i kiedy W skrócie oszczędność czasu i nerwów. Polecam.

Klientka, której realizowaliśmy wykończenie domu

Jestem zadowolona ze współpracy, mieszkanie wykańczałam dla siebie, więc mogę się wypowiedzieć również jako jego użytkownik. Pani architekt bardzo dobrze wyczuła mój gust i potrzeby, więc gdy otrzymałam wizualizację, to niewiele chciałam zmienić. W ramach pakietu wykończeniowego miałam spory wybór materiałów znanych firm oraz możliwość dobrania czegoś poza pakietem. Kontakt na etapie projektowania jak i późniejszej realizacji również oceniam bardzo dobrze, nie miałam poczucia że muszę się “dobijać” aby coś ustalić. Nie było też najmniejszego problemu aby na etapie realizacji projektu jednak coś zmienić. Panowie dbali też aby po skończonym dniu pracy pozostawić po sobie porządek. Mieszkanie cieszy oko, jest jasne i, na tyle na ile pozwala jego układ, funkcjonalne. Z takimi dwoma oczekiwaniami zgłosiłam się na etapie projektowania i wykonanie w pełni temu odpowiada. Cieszę się bardzo, że trafiłam na uczciwą firmę, ponieważ czytając wpisy na FB, na profilu mojego osiedla, okazuje się, że nie zawsze tak bywa i po wpłaconej zaliczce kontakt z wykonawcą się urywa. Na pewno skorzystam powtórnie z usług Grast & MTB jeżeli będzie taka potrzeba 🙂

Klientka dla której realizowaliśmy wykończenie 52 m2 mieszkanie

Gdy przeglądamy z żoną zdjęcia obiektu oddanego przez developera i przeznaczonego do wykończenia oraz urządzenia a jego obecny stan, nie możemy uwierzyć, że było to możliwe. Na piętrze zastaliśmy bardzo siermiężny stan wykończenia z krzywymi ścianami i nierównymi tynkami a na poddaszu przeznaczonym do zabudowy hulał wiatr na wielkiej przestrzeni otoczonej czterema ścianami z cegły i krokwiami dachu przykrytego blacho dachówką z trzema oknami dachowymi. Szukaliśmy licznych indywidualnych wykonawców wykończenia tego obiektu i mając na uwadze nasze dotychczasowe doświadczenia nabyte, między innymi podczas budowy naszego domu bliźniaka kilkanaście lat temu, dziękujemy Panu Bogu, że nasz nie opuścił i że powierzyliśmy tą inwestycję firmie Grast&MTB. Zaoszczędziliśmy dzięki temu dużo zdrowia, (a w naszym wieku ok.70-ki zaczyna ono mocno szwankować) i niewątpliwie pieniędzy. W etapie projektowania przeprowadzonym przez Panią Martę Wiśniewską dziękujemy Jej za piękny i funkcjonalny projekt zabudowy poddasza oraz niezliczone konsultacje dotyczące wykończenia pomieszczeń oraz ich wyposażenia w meble i sprzęt, tak aby było (i jest) pięknie i za rozsądną cenę. Etap budowy i wykończenia wypadł w okresie wciąż trwającego zagrożenia COVID-19. Ale my jako przyszli użytkownicy nie odczuliśmy tego. Wielka w tym zasługa koordynatora prac budowlanych i wykończeniowych, który w trudnym okresie jesienno-zimowym zaproponował optymalne technologie wykończenia ścian na poddaszu i ciągle toczył boje z ekipą dewelopera. Wykonawca był otwarty na wszelkie nasze uwagi dotyczące wykończenia i usuwał je na bieżąco. Teraz mieszkanie przeznaczone dla naszej córki, zięcia i dwóch wnuków jest już wykończone i gruntownie posprzątane przez wykonawcę – gotowe do zamieszkania. Efekt finalny jest wspaniały. Polecamy wszystkim usługi firmy Grast&MTB, gdyż jest to firma rzetelna i godna polecenia do trudnych bojów z niedoróbkami firm deweloperskich.

Rodzice którzy wykańczali dom dla córki

Bardzo dobra koordynacja prac. Miłe i rzetelne relacje z koordynatorami i projektantką nadzorującą prace. Szczerze polecam.

Pani Mariola

Kontakt, wykonanie, projekt, terminowość na tak. Wszystko zgodnie z umową i kosztorysem.

Stały klient

Profesjonalna obsługa, elastyczne podejście do klienta. Wysoka jakość wykonania.

Pan Albert, mieszkanie dla syna

Robiliśmy w Grast projekt i wykańczaliśmy mieszkanie pod klucz. Łatwy kontakt z właścicielem, projektantką i wykonawcą, elastyczność i dobra jakość wykończenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy 🙂

Klient z Gdańska

Sprawne wykończenie mieszkania, zgodnie z projektem. Pan Marcin Sinski, który koordynował prace wykończeniowe dopiął wszystko na ostatni guzik punktualnie. Firma godna polecenia 🙂

Klient z Gdańska

Chciałam Państwu przekazać opinie ze współpracy z Firmą Grast&MTB Filia Gdańsk, ponieważ jestem z niej bardzo zadowolona. Na szczególne uznanie zasługuje Kierownik Działu Wykończeń, który realizował moje zlecenie. Widząc jego ogromne osobiste zaangażowanie w realizację projektu miał moje pełne zaufanie. Brak możliwości osobistego kontaktu spowodowanego pandemią koronawirusa wymusiło częste kontakty a zgłaszane pytania i wątpliwości były analizowane na bieżąco. Na uwagę zasługuje fakt sugerowania lepszych rozwiązań pod względem funkcjonalnym i finansowym. Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Marcina i jego zespół ludzi, który pomimo trudnego czasu dał radę wszystkiemu sprostać z największą starannością.

Gdańsk - klientka zza granicy

Firmę znaleźliśmy na targach mieszkaniowych w Gdańsku i postanowiliśmy jej zaufać. Sympatyczna Pani Magda zaprojektowała nam od podstaw łazienkę, która jest idealna. Dokładnie jak z obrazka 😉 Ponadto doradziła ze smakiem w rozkładzie i kolorystyce wnętrz, gdy mieliśmy wątpliwości. Wykończenie mieszkania przez ekipę remontową było błyskawiczne i dokładne, a nasze pojedyncze sugestie były naprawiane/zmieniane nawet już następnego dnia od zgłoszenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni i poprosiliśmy o zaprojektowanie kuchni. Mam nadzieję, że również się nie zawiedziemy. P O L E C A M ! ! !

Klient z Gdańska

Sprawna i bezproblemowa adaptacja mieszkania deweloperskiego – od projektu do gotowego, wyposażonego mieszkania.

Gdańsk - inwestor z kilkoma mieszkaniami

Firmę Grast znaleźliśmy poprzez google. Była jedną z 4 z którymi negocjowaliśmy wykonanie mieszkania. Pierwszym etapem przekonania był jakość materiałów oraz proces realizacji prac. Doskonale sprawdziła się ekipa Magdy, Marcina i Adriana. Projekt Pani Magdy był perfekcyjnie dostosowany do naszych potrzeb, oczywiście po kilku spotkaniach oraz dopracowaniu szczegółów. Świetny kontakt w trakcie prac budowlanych. Bardzo dobra dyspozycyjność ekipy oraz wzorowa koordynacja prac. Współpraca trwała od lipca do końca lutego. Lipiec sierpień projekt, grudzień luty wykonanie prac. Co do jakości wykonania: materiały zgodnie ze specyfikacją, świetna dokładność wykonania, bezproblemowe poprawianie drobnych poprawek. Duża kultura pracy i perfekcyjna współpraca. Podsumowując OGROMNY POZYTYW. Polecam z gwarancją satysfakcji.

Klient z Gdańska

Nabyliśmy mieszkanie w Gdańsku. Stan deweloperski! Wykończenie własnym sumptem przekraczało nasze możliwości. Postanowiliśmy oddać sprawę w ręce profesjonalistów. Przypadkowo w internecie znaleźliśmy firmę Grast, która działa również w Gdańsku. Rozmowa wstępna z Panem Marcinem była bardzo obiecująca. Otrzymaliśmy wszelkie informacje na temat procedur, terminów i cen. Podpisaliśmy umowę. Następnym krokiem był projekt. Architektka Pani Agata spisała się na medal. Koordynację realizacji projektu przejął Pan Adrian. Jego inicjatywa w rozwiązywaniu powstałych pytań lub trudności w znacznej mierze przyczyniła się do wyniku końcowego, który był absolutnym sukcesem.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i pełną zaufania współpracę.

Gabriela i Mirosław

Nasi partnerzy

Cenimy dobrą komunikację

Zapraszamy do kontaktu w celu dobrania pakietu pod Państwa potrzeby.