Realizacja mieszkań na wynajem

Strona główna » Projekty » Realizacja mieszkań na wynajem

sie 14, 2021

Najczęstszymi zleceniami naszego zespołu są wykończenia prywatnych mieszkań. Właściciele kupili je dla siebie i podczas spotkania z architektem ustalają indywidualne gusta i potrzeby. Dokładnie wiadomo, jakie ma być przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, co klient lubi, jak spędza czas – czy potrzebuje dużego stołu czy woli kameralne okrągłe, ale rozkładane. Czy kanapa w salonie ma być na wprost telewizora, czy wręcz przeciwnie – z widokiem na piękną zieleń za oknem. Czy klient najlepiej czuje się w kolorach jasnych, neutralnych czy na obecnym etapie swojego życia chciałby wprowadzić coś zupełnie nietypowego do wnętrza – meksykańskie pomarańcze i zielenie. Jeśli ma dzieci, architekt projektuje pokoje dopasowane wystrojem do ich wieku. Zazwyczaj klient decyduje się na wykończenie w rozbudowanym pakiecie Comfort, ze względu na drewniane podłogi i duży wybór płytek oraz ceramiki i baterii.Regularnie trafiają do nas również zlecenia na wykończenia mieszkań na wynajem. Tutaj bazą jest pakiet Basic – atrakcyjna cena ma duże znaczenie, w przypadku kalkulacji późniejszej ceny najmu.

W przypadku projektowania na wynajem, a zrealizowaliśmy takich zleceń sporo, od pojedynczych lokali po pakiety kilkunastu mieszkań, wytyczne dla architekta są inne. Zazwyczaj są to nieduże kawalerki od 30 do 40 m2, więc mają być przystosowane do mieszkania dla jednej, maksimum dwóch osób. Kolory ścian muszą być neutralne, jasne, mają optycznie powiększać pomieszczenie, a farba powinna być zmywalna. W łazience kabina musi być dobrej jakości lub zostawiamy wannę – jest łatwiejsza w użytkowaniu.  Zabudowa kuchenna nie jest duża, ale zawsze zamawiamy ją u współpracującego z nami, sprawdzonego stolarza, na wymiar, zgodnie z projektem architekta.


W przypadku, gdy lokale kupuje inwestor zagraniczny, zależy mu, żeby odebrać mieszkanie razem z pełnym wykończeniem. Architekt na etapie projektowania ustala dokładnie model rozkładanej kanapy, łóżka, stołu, krzeseł, szaf, telewizora, kolory zasłon – musimy też zmieścić się w budżecie klienta. Zazwyczaj wszystkie mieszkania mają takie samo lub podobne wyposażenie. Praca zespołu Grast&MTB Designer kończy się dopiero wtedy, gdy przekażemy klientowi mieszkanie posprzątane i gotowe do sesji fotograficznej.
Inny rodzaj zleceń to mieszkania dla studentów – w Warszawie wciąż jest niedobór akademików. Studenci szukają więc opcji wynajmu pokoju, co jest tańsze niż wynajem kawalerki, daje też poczucie akademickiej wspólnoty. Największym popytem cieszą się mieszkania w nowym budownictwie w okolicy uczelni, przystosowane do potrzeb studenta, który musi mieć swoją przestrzeń do pracy, biurko, szafę. Ważne, żeby wszystko było przy okazji estetyczne. Pokoiki zapełnione meblami po babci w starym budownictwie są oczywiście tańsze, ale czy przyjemnie do nich wracać?

Gdy celem jest wynajem dla studentów Inwestor kupuje lokal większy, ok. 55-80 m2, gdzie są dwa do czterech pokoi, jedna lub najlepiej dwie łazienki oraz zamknięta kuchnia, w której – uwaga – warto wstawić nie tylko dużą zmywarkę, ale jeśli miejsce pozwala to dwie lodówki. Każdy pokój ma drzwi zamykane na klucz, łóżko, fotel i biurko z lampką, szafę, rolety lub zasłony zaciemniające w oknach. Przestrzeń wspólna to hol z dużą szafą, czasem ze stolikiem.

Tym rodzajem realizacji nasza ekipa będzie mogła pochwalić się wkrótce 🙂

Z kolei mieszkania na wynajem, które wykańczaliśmy na zlecenie indywidualnych inwestorów w Trójmieście miały zupełnie inne założenia. Przede wszystkim miały trafiać na wynajem krótkoterminowy. Liczył się design, detale, coś co przyciągnie parę lub rodzinę właśnie do tego, a nie innego mieszkania.

Te mieszkania tak szybko się wynajęły, że na chwilę obecną dysponujemy tylko zdjęciami z telefonu, zrobionymi tuż przed zakończeniem wszystkich dekoracji (jak widać krzesła nie są docelowe).

Elegancka kawalerka, 500 metrów od plaży w Gdańsku robi na wszystkich wrażenie. Panele podłogowe na ścianie i suficie, listwy ledowe, atrakcyjny żyrandol i modna płytka w łazience – to jest na czasie.
Tak wygląda rzut mieszkania z góry na wizualizacji:

A to drugie mieszkanie, dla pobytów rodzinnych nad morzem.

Kompletna i w pełni wyposażona kuchnia zachęca do tego by samemu przyrządzić posiłek i zjeść go na miejscu przy stoliku z pięknym widokiem:)


Modne płytki Calacata Gold w łazience i oczywiście również oświetlenie ledowe:Dwa pokoje z szafami, kanapami rozkładanymi, telewizorami i biurkami są przyjazne, żeby w nich spędzić czas, szczególnie gdy trafia się deszczowa pogoda nad morzem.


Rzut mieszkania z góry

Autor artykułu

Dołacz do dyskusji

0 komentarzy

Inne realizacje

Mieszkanie 63 m2 Warszawa

Mieszkanie 63 m2 Warszawa

Mieszkanie deweloperskie 63 m2 można ciekawie zaaranżować do wykończenia pod klucz. Jest tu spory hol, kuchnia połączona z salonem, ale równocześnie oddzielona od niego ścianką działową. Dwie duże sypialnie, garderoba i łazienka - to przestrzeń na wiele lat. Bazą do...

czytaj dalej
Mieszkanie 37 m2 Warszawa

Mieszkanie 37 m2 Warszawa

To mieszkanie o powierzchni 37 m2 wykończone pod klucz przez zespół Grast&MTB Designer dzięki osobnej sypialni i zabudowom na wymiar jest bardzo funkcjonalne i praktyczne. Do tego spójna wizja architekta co do kolorów powoduje, że ta realizacja bardzo się podoba...

czytaj dalej
Kawalerka 29 m2 Warszawa

Kawalerka 29 m2 Warszawa

Ta nieduża kawalerka o powierzchni 29 m2 przeznaczona jest przez inwestora na długoterminowy wynajem. Jednak układ deweloperski zdecydowanie wymagał poprawy. Oczywiście takie zmiany to dodatkowe koszty, jednak funkcjonalność mieszkania niebywale wzrosła. Sami...

czytaj dalej

Cenimy dobrą komunikację

Zapraszamy do kontaktu w celu dobrania pakietu pod Państwa potrzeby.